Delegacja WNH UMK w Kamieńcu Podolskim

Uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej „VIII Polsko-Ukraińskie Dialogi Naukowe”, Kamieniec Podolski, 16-19 października 2019r.

W dniach 16-19 października 2019 r. prof. dr hab. Stanisław Roszak, dziekan Wydziału Nauk Historycznych, dr hab. Maciej Krotofil, prof. UMK oraz dr Robert Rybak z Instytutu Historii i Archiwistyki UMK wzięli czynny udział w międzynarodowej konferencji naukowej „VIII Polsko-Ukraińskie Dialogi Naukowe”, która odbyła się w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie.

Organizatorem konferencji był Uniwersytet Narodowy w Chmielnickim. Instytut Historii i Archiwistyki UMK był współorganizatorem konferencji, uczestnicząc w przygotowaniu i prowadzeniu okrągłego stołu na temat: „Ukraina i Polska: historia, osiągnięcia i perspektywy współpracy”. Przedstawiciele WNH, wraz z innymi uczestnikami konferencji, mieli okazję zwiedzić stare miasto i fortecę w Kamieńcu Podolskim, zamek w Chocimiu oraz Okopy Św. Trójcy. Podczas spotkań roboczych z ukraińskimi kolegami omówiono także perspektywy dalszej współpracy naukowej oraz dydaktycznej pomiędzy UMK a uniwersytetem w Chmielnickim.