IV Listopadowy Wieczór Wspomnień

Budynek Collegium Humanisticum

21 listopada br., o godz. 16.00 w sali Rady Wydziału odbyło się spotkanie Zapisane w pamięci – Wydział Nauk Historycznych UMK.

Każda instytucja ma swoją historię. Wydział Nauk Historycznych UMK powstał 1 września 1993 r. na bazie Instytutu Historii i Archiwistyki oraz Instytutu Archeologii i Etnologii. W następnych latach w jego ramach tworzono Katedry i Instytuty. U progu obecnego roku akademickiego nastąpiły kolejne zmiany, które zostaną opisane przez historyków na podstawie dokumentów zgromadzonych w archiwach.

Instytucje mają jednak także swoją pamięć. Institutio to nie tylko „urządzenie”, ale i „zwyczaj”. Pamięć instytucji to pamięć ludzi, którzy ją tworzą. Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Listopadowy wieczór wspomnień” postaramy się tę pamięć wywołać i spojrzeć na nasz Wydział od strony doświadczeń życiowych jego pracowników, które były i są jego „życiem”.