Szkoła Letnia 2020 w wydaniu on-line

Szkoła Letnia 2020. Zdjęcie ze strony hum.hse.ru fot. Marija Budriewicz

W dniach 26-27 listopada br. odbyły się obrady on-line konferencji - Szkoły Letniej organizowanej wspólnie przez Wydział Nauk Historycznych UMK oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Badawczego "Wyższa Szkoła Ekonomiki" w Moskwie. W konferencji brało udział w sumie 23 referentów (nie licząc innych uczestników), reprezentujących obie uczelnie.

Tematem przewodnim były wspólne momenty dziejowe w historii Polski i Rosji (Rusi) na przestrzeni od wczesnego średniowiecza do drugiej połowy XX wieku. W obradach uczestniczyli pracownicy naukowi, doktoranci i studenci. Z Wydziału Nauk Historycznych UMK podczas Szkoły wygłosili referaty prof. Aleksander Smoliński, dr Wioletta-Zielecka, dr inż, Robert Rybak, doktoranci: mgr Arkadiusz Bożejewicz, mgr Jarosław Krasnodębski, mgr Rafał Mieczkowski, mgr Adrian Kryszak. Oprócz tego w obradach uczestniczył Dziekan WNH prof. Stanisław Roszak oraz główny organizator Szkoły ze strony WNH UMK - prof. Tomasz Kempa.

Obszerna relacja oraz lista wystąpień dostępna jest na stronie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Badawczego "Wyższa Szkoła Ekonomiki" w Moskwie.