Nagrody i wyróżnienia

fot. Andrzej Romański

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej, naukowo-badawczej oraz organizacyjnej w 2017 roku.

Zostały one wręczone 19 września 2018 r. podczas uroczystości, która miała miejsce w Collegium Maximum UMK. Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać pracownik Uniwersytetu za swoją pracę. Rektor przyznaje je na wniosek dziekanów i kierowników jednostek. Wśród osób nagrodzonych znaleźli się także pracownicy Wydziału Nauk Historycznych.

Nagrody indywidualne III stopnia za osiągnięcia w działalności naukowo-badawczej:

• prof. dr hab. Jarosław Kłaczkow
  • dr hab. Irena Dżurkowa-Kossowska, prof. UMK
  • dr hab. Grzegorz Osipowicz

Wyróżnienia indywidualne za osiągnięcia w działalności naukowo-badawczej:

• prof. dr hab. Anna Drążkowska
  • prof. dr hab. Ewa Głowacka
  • dr hab. Krzysztof Kania
  • dr hab. Jolanta Małecka-Kukawka, prof. UMK
  • dr Katarzyna Pepłowska
  • dr hab. Wojciech Piasek
  • prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz