Gala Copernicana tekst

Samorząd Studencki wraz z Samorządem Doktorantów UMK ma zaszczyt zaprosić całą społeczność akademicką na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Gala Copernicana, czyli Uniwersytecka Gala Charytatywna. Jest to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie inicjatyw i liderów, na których warto zwrócić uwagę. W czasie trwania Gali odbędzie się wręczenie statuetek w ośmiu kategoriach, w których osoby, a także instytucje zostały zgłoszone przez całe środowisko akademickie. Ta wyjątkowa uroczystość posiada również akcent charytatywny.  W tym roku cały dochód z licytacji towarzyszących Gali, zostanie przekazany na fundację „Kot”. Z racji na aktualną sytuację na świecie, prowadzona jest zbiórka  funduszy na rzecz uchodźców z Ukrainy w ramach akcji #napomocUkrainie przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Tym samym wejście na Gale w Auli UMK – będzie możliwe po wpłacie cegiełki na wyżej wymieniony cel.

Podczas gali zostaną wręczone statuetki w ośmiu kategoriach:

1. Najlepszy dziekanat
2. Najlepszy wykładowca
3. Najlepiej zorganizowana katedra
4. Najlepsze koło naukowe
5. Wzór studenta
6. Wzór doktoranta
7. Najlepszy studencki projekt
8. Najlepszy prodziekan ds. Studenckich

Zachęcamy do zaangażowania się w wydarzenie, ponieważ wydział, który wykaże się największą ilością zgłoszeń i liczbą nagrodzonych laureatów, otrzyma tytuł Najlepszego Wydziału 2022 roku.

Nasz Wydział Nauk Historycznych ma nominacje w następujących kategoriach:

- Najlepszy dziekanat
- Najlepszy wykładowca: dr hab. Marlena Jabłońska, prof. UMK
- Najlepiej zorganizowana katedra: Katedra Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją
- Najlepsze koło naukowe Akademickie Koło Badań Podwodnych
- Wzór studenta: Zuza Majbrodzka
- Wzór doktoranta: Konrad Lewek
- Najlepszy studencki projekt: Zatopiona Historia
- Najlepszy prodziekan ds. Studenckich dr hab. Marlena Jabłońska, prof. UMK

Głosowanie rozpoczyna się dziś i potrwa do  piątku 18.03.2022 r.

Na swojego faworyta można zagłosować tu: https://forms.office.com/r/87PQU8t5aw

W czasie wydarzenia będzie możliwe wylicytowanie wyjątkowych fantów! Wszystkie licytacje będą odbywać się za pomocą portalu https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-kot-koty-otoczone-troska/cele/statutowa-dzialalnosc-fundacji-kot

Charytatywna Gala Copernicana stała się imprezą pokazującą, jak społeczność akademicka przy współpracy wraz z lokalnymi organizacjami potrafi działać na rzecz wspólnego dobra. Zachęcamy do czynnego udziału, licytowania i oglądania Gali już 23 marca o 18:00.

Wszystkie informacje znajdziecie również na dedykowanej wydarzeniu stronie: www.samorzad.umk.pl/gala-2022