Sztuka Polska na Emigracji

Ukazała się największa w dziejach polskiej historii sztuki XX i XXI wieku seria katalogów dzieł sztuki polskiej na emigracji.

Projekt został zrealizowany pod kierownictwem historyka sztuki prof. zw. dr. hab. Jana Wiktora Sienkiewicza, kierownika Zakładu Historii Sztuki i Kultury Polskiej na Emigracji UMK w ramach grantu nr 0127/FNiTP/H11/80/2011 "Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki" pt. "Inwentaryzacja i opracowanie spuścizn archiwalnych i kolekcji dzieł sztuki polskich artystów w Wielkiej Brytanii w XX wieku w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu – Kolekcja Archiwum Emigracji i Muzeum Uniwersyteckiego" (redakcja merytoryczna: Ewa Bobrowska; redaktorzy serii: Jan Wiktor Sienkiewicz i Mirosław Supruniuk; wydawca: Wydawnictwo Naukowe UMK.