"Projektowanie dla Różnorodności" - konferencja

Koło Naukowe Doktorantów "Pytanie" zorganizowało I Ogólnopolską Konferencję Naukową WIAD19 "Projektowanie dla Różnorodności" w ramach Dnia Architektury Informacji pod egidą Information Architecture Institute. Konferencja odbyła się 23 lutego 2019 roku w Collegium Humanisticum przy ul. Bojarskiego 1 w Toruniu.

WIAD, czyli Światowy Dzień Architektury Informacji to obchodzone co roku święto, organizowane przez Instytut Architektury Informacji w kilkudziesięciu lokalizacjach na całym świecie. Toruń jest jedną z nich!

Jako projektanci AI odpowiadamy za tworzenie doświadczeń, środowisk, usług i systemów, które wpływają na miliony ludzi. Chociaż nie składamy przysięgi Hipokratesa, ważne jest, abyśmy realizowali podobne jak zawarte w niej cele: “czynić dobro” i “nie szkodzić”. Naszym obowiązkiem jest brać pod uwagę konsekwencje i wpływ, jaki nasze decyzje projektowe mają na ludzkość i społeczeństwo jako całość. Badania są podstawowym krokiem w procesie projektowania. Gwarantują one, że zrozumiemy i uwzględnimy zróżnicowane potrzeby użytkowników, zarówno lokalnie jak i globalnie.

Wśród Gości Honorowych znaleźli się: - Peter Morville (zdalnie), Semantic Studios; IA Institute - dr Stanisław Skórka, Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - dr Błażej Zyglarski, Prezes Asuri Solutions; Wydział Matematyki i Informatyki UMK - Michał Olszewski, UX Team Leader, Allegro - Jarek Furmaniak, Product/UX Designer, Centra; Freelancing Design Professional.

Strona Konferencji
Wydarzenie na Facebooku