Najlepsze zespoły badawcze na UMK

4 kwietnia br. Rektor UMK wręczył nagrody przedstawicielom priorytetowych zespołów badawczych, które wyłoniono w konkursie ogłoszonym w ramach projektu „Strategia doskonałości – uczelnia badawcza”. Wśród wyróżnionych zespołów badawczych znaleźli się pracownicy naszego Wydziału.

Sposobem na wyłonienie priorytetowych obszarów badań i strategicznych partnerów międzynarodowych jest między innymi identyfikacja najbardziej dynamicznych naukowo i silnie umiędzynarodowionych grup badawczych. W tym celu 11 stycznia 2019 został ogłoszony konkurs „Priorytetowe zespoły badawcze UMK”, adresowany do pracowników UMK, którzy w okresie ostatnich 5 lat wykazywali się znaczącą, udokumentowaną aktywnością naukową, aktywnością na polu pozyskiwania funduszy na badania naukowe i rozwoju kadr oraz aktywnością w zakresie zwiększania umiędzynarodowienia UMK.

W konkursie wyróżniono 2 projekty z udziałem naukowców z naszego Wydziału:

• Climate Change Research Unit (CCRU) – lider: dr hab. Piotr Oliński, prof. UMK
  • Environmental Archeology Research Team – lider: prof. dr hab. inż. Daniel Makowiecki

Więcej Informacji