Przystanek Książka

Już po raz trzeci Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK w Toruniu zachęca mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji promującej czytelnictwo. Tym razem zapraszamy na „Przystanek Książka”.

W dn. 4-18 grudnia br. każdy, kto wsiądzie do nowego, niskopodłogowego tramwaju typu "Swing" będzie miał okazję posłuchać najpopularniejszych cytatów i aforyzmów autorstwa m.in. Jana Sztaudyngera, Stanisława Jerzego Leca czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W tej edycji naszego wydarzenia postanowiliśmy zadbać także o pasażerów autobusów. W wielu pojazdach pojawią się plakaty przedstawiające półki z książkami. Zostaną na nich umieszczone specjalne kody, których zeskanowanie umożliwi pobranie wybranej książki za pomocą telefonu i jej przeczytanie.

Wszystkie publikacje można będzie pobrać bezpłatnie przy użyciu telefonu. Akcję przygotowali studenci architektury informacji oraz zarządzania informacją i bibliologii, którzy na potrzeby projektu przygotowali nagrania w Studenckim Radiu Sfera oraz dokonali wyboru książek.

Partnerem wydarzenia jest Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. Zapraszamy!