Wizyta gości z Iraku

fot. Przemysław Krysiński

22 marca br. Wydział Nauk Historycznych odwiedzili przedstawiciele Kierownictwa Biblioteki Narodowej i Archiwum Republiki Iraku: Alaa Abo Al Hassan Esmail  - Naczelny Dyrektor Biblioteki Narodowej i Archiwum Iraku, Firas Kudair Turki Al Dulaimi – Zastępca Naczelnego Dyrektora Biblioteki Narodowej i Archiwum Iraku ds. prawnych oraz Fattah Mohammed Sedeeq – koordynator współpracy zagranicznej.

W trakcie spotkania zaprezentowano ofertę edukacyjną naszego wydziału. Rozmowy dotyczyły między innymi kształcenia w zakresie archiwistyki. Ze strony Wydziału Nauk Historycznych w spotkaniu uczestniczyli: prof. dr hab. Stanisław Roszak (Dziekan), dr hab. Waldemar Chorążyczewski, prof. UMK (Prodziekan ds. Studenckich) oraz dr Natalia Pamuła-Cieślak (Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii).