Kontakt ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Kierunek Skandynawia Drzwi Otwarte WNH 2024

Witajcie, pasjonaci historii i entuzjaści kultury Skandynawii! Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza Was na niezwykłe wydarzenie  Drzwi Otwarte i  Dni Nordyckie, pod hasłem „Kierunek Skandynawia”, które odbędą się 16 i 17 kwietnia 2024 r.!

To niezwykła okazja do zanurzenia się w bogactwie historii, kultury i języków krajów Północy. To jednak nie wszystko! Dni Nordyckie łączą się z Drzwiami Otwartymi, które pozwolą Wam odkryć tajemnice różnorodnych kierunków studiów naszego Wydziału!

Przygotujcie się na fascynujące wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów z dziedziny historii, wojskoznawstwa, archeologii, archiwistyki i zarządzania dokumentacją oraz studiów skandynawsko-bałtyckich. Przygotowaliśmy dla Was wykłady, warsztaty, wystawy i wiele różnych atrakcji.

To  jeszcze nie koniec! Podczas  Dni Nordyckich będziecie mieli okazję spotkać naukowców i autorów, którzy poświęcili swoje życie badaniu tajemnic Północy. A dla tych z Was, którzy pragną jeszcze głębiej zanurzyć się w kulturę, przygotowaliśmy możliwość nauki języka norweskiego, szwedzkiego, fińskiego i islandzkiego!

Na zakończenie czeka na Was prawdziwa uczta dla zmysłów – koncert poezji duńskiej “Chwile Szczęścia”. To niepowtarzalna okazja, by wysłuchać pierwszego polskiego wykonania Alfabetu Svenda Nielsena do poezji Inger Christenen w przekłądzie Bogusławy Sochańskiej na fortepian – Mariana Veretylnyk, skrzypce – Sebastian Kamiński i głos męski Paweł Kaźmierczak oraz delektować się muzyką fortepianową profesor Konserwatorium Muzycznego w Odense, Christiny Bjørkoe, oraz wierszami Nielsa Hava, które zabiorą Was w magiczną podróż przez świat emocji i wyobraźni.

Dni Nordyckie nie byłyby możliwe bez wsparcia Władz UMK oraz Instytutu Árni Magnússona w Reykjaviku. Środki na organizację Dni Nordyckich na WNH udało się pozyskać naszej  Katedrze Historii Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej.

I uwaga, naszym gościem honorowym będzie JE Hannes Heimisson – Ambasador Islandii w Polsce!

Przyjdźcie i dołączcie do naszej pasjonującej podróży przez historię i kulturę Skandynawii! Zapraszamy całą społeczność toruńskiego uniwersytetu, uczniów szkół naszego regionu i mieszkańców miasta. To wydarzenie, które nie może umknąć żadnemu miłośnikowi wiedzy i kultury!

Szczegóły już wkrótce, a na razie zapiszcie w kalendarzu daty: 16 i 17 kwietnia 2024!

Poniżej  harmonogramu wydarzeń.

Zapisy na zajęcia możliwe są pod adresem :

izakuj@umk.pl

W wiadomości prosimy podać:

• nazwę lub nazwy zajęć na które chcecie się zapisać
• nazwisko i dane kontaktowe opiekuna
• liczebność grupy
• nazwę szkoły

Harmonogram Drzwi otwarte WNH – Dni Nordyckie 2024 (347 KB)

Plakat Drzwi Otwarte i Dni Nordyckie na WNH