Kontakt ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Kierunek Skandynawia Drzwi Otwarte WNH 2024

W dniach 16-17 kwietnia 2024 roku na Wydziale Nauk Historycznych UMK odbędą się Drzwi Otwarte połączone z Dniami Nordyckimi. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Kierunek Skandynawia”.

Dzięki uzyskanej dotacji  od The Árni Magnússon Institute, będziemy mogli zorganizować wystawy, spotkania autorskie, wykłady i warsztaty językowe. Poprowadzą je zarówno specjaliści z naszego Wydziału jaki i zaproszeni  goście – specjaliści od kultury, sztuki, historii i nauki skandynawskiej.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów , jak i  uczniów szkół średnich oraz  mieszkańców Torunia zainteresowanych tematyką nordycką.

W ramach uświetnienia wydarzenia planujemy organizację wystaw fotografii o tematyce skandynawskiej oraz koncertu fortepianowego.

Szczegóły już wkrótce, a na razie zapiszcie w kalendarzu daty: 16 i 17 kwietnia 2024!