Kontakt ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Oferta dla szkół

Szanowni Państwo,

Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prezentuje ofertę współpracy w zakresie nauk historycznych. WNH jest największą w Polsce Północnej tego typu jednostką, w skład którego wchodzi: Instytut Archeologii oraz Instytut Historii i Archiwistyki. O naszej sile i pozycji świadczy posiadanie od wielu lat najwyższych kategorii naukowych, certyfikatów Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej. Kształcimy na pięciu kierunkach studiów. Prowadzimy wiele ciekawych projektów badawczych i popularno-naukowych, które są atrakcyjne z Państwa perspektywy, a nowoczesny budynek Collegium Humanisticum to dziś najlepsza w Polsce Północnej baza naukowo-dydaktyczna, do skorzystania z której zachęcamy.

Corocznie do szerokiego grona odbiorców kierujemy wiele krajowych i międzynarodowych konferencji oraz prelekcji polskich i zagranicznych ekspertów. W ramach Wydziału prężnie działają studenckie koła naukowe, inicjujące ciekawe projekty popularno-naukowe adresowane do różnych grup wiekowych. Tak szeroka oferta dydaktyczna stanowi cenne źródło wiedzy humanistycznej, które możecie Państwo wykorzystać w kształceniu młodego pokolenia.

Zapraszamy do współpracy, licząc na pozytywną reakcję, załączamy proponowane formy wspólnego działania! Są one całkowicie bezpłatne!

Nasze inicjatywy dla uczniów:

 

Na Wydziale Nauk Historycznych swą pracę naukową i dydaktyczną prowadzą Autorzy podręczników do szkół ponadpodstawowych. Proponujemy Państwu dydaktyczne spotkana z nimi podczas lekcji historii w Państwa szkole- całkowicie bezpłatnie!

Wystarczy zadzwonić lub napisać do nas i zaprosić ich do siebie. Tematów do rozmów i dyskusji zapewne nie zabraknie. Mogą one dotyczyć zagadnień z zakresu podstawy programowej, skupiać się wokół tematów kontrowersyjnych w ramach powtórzenia lub poruszać problematykę warsztatu historyka. Mogą być adresowane do jednej klasy lub kilku klas z danego rocznika.

Do swojej szkoły możecie Państwo zaprosić: prof. Marcina Pawlaka i prof. Adama Szwedę – autorów podręcznika do historii dla kl. I; prof. Adama Kucharskiego i prof. Stanisława Roszaka – autorów podręcznika do historii dla kl. II; prof. Jarosława Kłaczkowa i ponownie prof. Stanisława Roszaka – autorów podręczników do historii dla kl. III i kl. IV oraz prof. Tomasza Krzemińskiego i prof. Agnieszkę Zielińską – autorów podręczników z zakresu rozszerzonego dla kl. III i kl. IV.

Państwo proponujecie termin i temat spotkania a my postaramy się sprostać Państwa i Uczniów oczekiwaniom.

Zachęcamy do kontaktu: Izabela Kujawska, tel.: 00 48 56 611-23-61; e-mail: izakuj@umk.pl.

 

Oferujemy wykłady i warsztaty dla Uczniów. Przeprowadzamy je na terenie Wydziału, czyli w Collegium Humanisticum przy ul. Władysława Bojarskiego 1 w Toruniu oraz w Instytucie Archeologii przy ul. Szosa Bydgoska 44/48 w Toruniu. Ich tematy, terminy i wszelkie szczegóły można ustalać indywidualnie. Szczegóły oferty poniżej w załączniku.

Zachęcamy do kontaktu w sprawie organizacji zajęć: Izabela Kujawska, tel.: 00 48 56 611-23-61; e-mail: izakuj@umk.pl.

Poza tym zapraszamy na:

Zachęcamy również  do podpisywania z Wydziałem porozumień o współpracy.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Izabela Kujawska
e-mail: izakuj@umk.pl
tel. 56 611 23 61


WYKŁADY I WARSZTATY – OFERTA EDUKACYJNA WYDZIAŁU NAUK HISTORYCZNYCH UMK W TORUNIU

WSZECHNICA AKADEMICKA

GADAJĄCE PODRĘCZNIKI