Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Dyplomatorium WNH

Zapraszamy na uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym absolwentom wszystkich kierunków Wydziału Nauk Historycznych UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Nasi pracownicy nagrodzeni

Rektor UMK przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe.

więcej informacji

zdjęcie

Wyróżnienie dla katalogu rękopisów

"Katalog rękopisów średniowiecznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu" opracowany przez dr Martę Czyżak przy współpracy dr hab. Moniki Jakubek-Raczkowskiej i dr. Arkadiusza Wagnera otrzymał wyróżnienie KLIO podczas XXVI Targów Książki Historycznej, które odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2017 r.

więcej informacji

zdjęcie

Przystanek Książka

Już po raz trzeci Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK w Toruniu zachęca mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji promującej czytelnictwo. Tym razem zapraszamy na „Przystanek Książka”.

więcej informacji

zdjęcie

Wykłady dr Krisztiny Rábai

Wydział Nauk Historycznych zaprasza na cykl wykładów dr Krisztiny Rábai:

więcej informacji

zdjęcie

Zakład na Medal

27 listopada 2017 r. podczas XXXVIII sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zakład Historii XX wieku Instytutu Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu zostanie uhonorowany Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis".

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium Rektora

Rektor UMK przyznał kolejne nagrody za wysoko punktowane publikacje naukowe.

więcej informacji

zdjęcie

Debata Czwartkowa

Dziekan Wydziału Nauk Historycznych serdecznie zaprasza na kolejną Debatę Czwartkową, która odbędzie się 27 listopada br. o godz. 11.00 w Sali Rady Wydziału (C.0.39).

więcej informacji

zdjęcie

Wykład prof. Hitoshiego Yamady

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu zaprasza na wykład prof. Hitoshiego Yamady pt. "Eel, crab and deluge: Folk narratives of flood in Japan and their parallels in Eastern Asia, który odbędzie się dnia 20 listopada 2017 r., o godz. 11.30 w Collegium Humanisticum, sala AB 2.10 (ul. Władysława Bojarskiego 1).

więcej informacji

zdjęcie

Jubileusz Profesora J. Bieniaka

Wydział Nauk Historycznych UMK, Instytut Historii i Archiwistyki UMK oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu zapraszają na uroczystość z okazji 90-lecia urodzin prof. dr. hab. Janusz Bieniaka.

więcej informacji

zdjęcie

Listopadowy Wieczór Wspomnień

Dziekan Wydziału Nauk Historycznych UMK zaprasza 16 listopada br. na spotkanie "Jeden dzień z życia studenta. Wspomnienia pracowników WNH UMK". O codzienności i „niecodziennej codzienności” życia studenckiego w ramach spotkań z cyklu "Listopadowy wieczór wspomnień" opowiedzą niegdysiejsi studenci, dziś zaś pracownicy naukowi naszego Wydziału. Wydarzenie przygotowali i poprowadzą dr hab. M. Jabłońska i dr hab. W. Piasek.

więcej informacji

zdjęcie

Laureaci konkursów NCN-u

Blisko 16 mln zł otrzyma 29 naukowców z UMK w ramach dwóch konkursów Narodowego Centrum Nauki – OPUS i PRELUDIUM.

więcej informacji

zdjęcie

Humanistyka cyfrowa a instytucje dziedzictwa

W dniach 16-17.11.2017 odbywać się będzie  IV Konferencja DARIAH-PL "Humanistyka cyfrowa a instytucje dziedzictwa" adresowana zarówno do przedstawicieli nauk humanistycznych, społecznych, o sztuce, jak i do specjalistów prawa oraz aktywistów, studentów, pracowników instytucji kultury. Patronat nad konferencją  objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

więcej informacji

zdjęcie

Prof. Małłek i reformacja

15 listopada w Centrum Dialogu Społecznego odbędzie się wieczór autorski historyka, prof. Janusza Małłka.

więcej informacji

zdjęcie

Legia Akademicka

3 listopada 2017 r. w systemie USOS zostały uruchomione zapisy na szkolenie teoretyczne w ramach programu pilotażowego edukacji wojskowej studentów – Legia Akademicka. Zapisy potrwają do 7 listopada do godz. 23:59.

więcej informacji

zdjęcie

Sztuka Polska na Emigracji

Ukazała się największa w dziejach polskiej historii sztuki XX i XXI wieku seria katalogów dzieł sztuki polskiej na emigracji.

więcej informacji

zdjęcie

A+ dla Wydziału Nauk Historycznych

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 grudnia 2016 r. w sprawie przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym i uczelniom, w których zgodnie z ich statutami nie wyodrębniono podstawowych jednostek organizacyjnych (Dz. U. 2016, poz. 2154).

więcej informacji

Archiwum