Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Nagrody i wyróżnienia

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej, naukowo-badawczej oraz organizacyjnej w 2017 roku.

Rejestracja na zajęcia

Podajemy terminy rozpoczęcia rejestracji na zajęcia w USOS na semestr zimowy 2018/2019. Wystartuje ona w środę 26 września w następujących godzinach:

Stypendium za publikację

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe.

Zapraszamy na studia

Trwa rekrutacja na studia w nowym roku akademickim 2018/2019. W ofercie naszego wydziału znajdują się studia na kierunkach:

Archeolodzy w "Wehikule czasu"

Przedstawiciele UMK będą popularyzować naukę na Festynie Archeologicznym "Wehikuł czasu" na terenie Parku Kulturowego w Wietrzychowicach w niedzielę 9 września br.

WNH w ukraińskiej odsłonie

Z radością informujemy, że uruchomiliśmy ukraińską wersję naszego serwisu wydziałowego.

Gniewkowo - odkopana historia

W dniach 7-9 września br. Gniewkowo będzie uroczyście świętowało 750 lat istnienia miasta. Główne uroczystości rozpoczną się pierwszego dnia  na Rynku,  od godziny 11.

Festiwal Smaku w Grucznie

Tegoroczny Festiwal Smaku w Grucznie odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia br. XIII edycji imprezy będzie towarzyszyć konferencja pt. "Kuchnia i historia: odkrywanie przeszłości i współczesne trendy kulinarne". Na miejscu nie zabraknie również popularyzatorskiej drużyny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Festiwal Wisły

W ramach zbliżającego się Festiwalu Wisły, w Toruniu odbędzie się konferencja naukowa "Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie",zorganizowana przez Polską Misję Historyczną (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Kujawsko-Dobrzyńską Organizację Turystyczną we współpracy z Uniwersytetem Juliusza i Maksymiliana w Würzburgu.

Nagroda dla doktoranta

Doktorant z Zakładu Historii XX wieku UMK – Mateusz Hübner – otrzymał nagrodę I stopnia w ramach rozstrzygniętej w lipcu 2018 roku XI edycji Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w dziedzinie historii najnowszej.

Stypendyści Fundacji Lanckorońskich

Polska Akademia Umiejętności przyznała siedmiorgu naukowcom z UMK stypendia Fundacji Lanckorońskich i Fundacji z Brzezia Lanckorońskich na prowadzenie badań w 2019 r. Wśród nich są pracownicy naszego Wydziału.