Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr Andrzeja Zdzisława Bokińca adiunkta i wieloletniego wykładowcy w Instytucie Archeologii Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dr Andrzej Bokiniec urodził się w 1961 roku w Bielsku Podlaskim. Studia archeologiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zrealizował w latach 1980–1985. Był specjalistą z zakresu schyłku epoki kamienia i początków epoki metali w północno-wschodniej Polsce. W czasie 28 lat pracy na UMK był szczególnie lubianym i cenionym przez studentów nauczycielem akademickim.

Wyrazy żalu i współczucia Rodzinie i Bliskim składają Pracownicy i Studenci z Instytutu Archeologii.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie 22 września 2021 r. o godz. 14.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaszczorku (Toruń), po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny w Kaszczorku.