Polska Misja Historyczna rozpoczyna nowy cykl spotkań

Most na rzece w mieście Wurzburg

Polska Misja Historyczna rozpoczyna nowy cykl spotkań (online, w języku polskim) z polskimi naukowcami, którzy prowadzili w ostatnim czasie badania naukowe w Würzburgu. W imieniu Organizatorów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się on-line na platformie Zoom.

W czwartek 27 stycznia 2022 roku o godzinie 19:00 czworo naukowców opowie o realizowanych podczas pobytu badawczego w Würzburgu projektach:

- dr hab. Mariusz Sawicki (Uniwersytet Opolski): Książę biskup Würzburga Johann Philipp von Schönborn w polityce Francji i Anglii w XVII wieku;
- mgr Alicja Grabowska-Lysenko (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu): Kult relikwii w kościele św. Jana w Toruniu w XVII wieku: uwagi o nowo odkrytym zbiorze relikwii;
- dr Przemysław Waszak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu): Prawo sztuki, zasada artysty, imperatyw naukowca. Prawo ramy i jego szeroka recepcja w polskiej literaturze naukowej z zakresu historii sztuki;
- dr Aleksandra Ziober (Uniwersytet Wrocławski): Podróże edukacyjne elit dawnej Rzeczypospolitej do Bawarii od XVI do XVIII wieku.

Więcej informacji i link do spotkania dostępny na stronie Misji