Rekrutacja do V edycji Legii Akademickiej zakończona

żołnierze na tle lasu

Na UMK zakończyliśmy rekrutację do V edycji programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w ramach Legii Akademickiej. Zajęcia teoretyczne rozpoczną się prawdopodobnie na początku marca 2022 r. W zależności od sytuacji epidemicznej zajęcia odbędą się w trybie zdalnym lub hybrydowym. Jeżeli zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym, to zostaną one skumulowane i odbędą się w systemie weekendowym (soboty i niedziele). Dodatkowo każdy uczestnik programu otrzyma dostęp do platformy e-learningowej przygotowanej przez MON. Zakładamy, że teoretyczna część modułu podstawowego odbędzie się w marcu i kwietniu, natomiast modułu podoficerskiego w kwietniu i maju. Zajęcia teoretyczne powinny zakończyć się do połowy maja 2022 r.
Zajęcia rozpoczną się od spotkania organizacyjnego (w trybie zdalnym). O jego terminie uczestnicy programu zostaną poinformowani osobnym komunikatem pod koniec lutego 2022 r.