Studentka czyta książkę. W głębi regały z książkami
fot. Sonia Tlili

W przyszłym tygodniu na Wydział Nauk Historycznych UMK w ramach programu Erasmus+ będzie gościła dr Nermin Çakmak z Uniwersytetu Ataturka w Erzurum, Turcja (Departament Informacji i Zarządzania Dokumentacją. Pani doktor w czasie pobytu w Toruniu wygłosi 2 wykłady. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 maja w godzinach 13:15-14:45 w sali C.039 (Collegium Humanisticum). Tytuł spotkania: Academic Integrity and Plagiarism. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia związane z uczciwością i nieuczciwością w świecie akademickim, rodzajami plagiatu i powodami jego popełniania oraz sposobami, aby go uniknąć. Temat wystąpienia może być przydatny w praktyce akademickiej zarówno dla studentów i doktorantów, jak i pracowników naukowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach!

strona internetowa dr Çakmak