Serdecznie zapraszamy uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych na wykład dr Alicji Bartnickiej (Claims Conference University Partnership in Holocaust Studies Lecturer) pt. "Marzenie o narodzie doskonałym? SS jako rasowa elita III Rzeszy". Wykład zostanie wygłoszony dwukrotnie 4 listopada 2022 r. (piątek), pierwszy raz o godzinie 10:00, drugi raz o 12:30. Oba wykłady odbędą się w Auli Collegium Humanisticum UMK.

Wykład finansowany jest z grantu University Partnership Program in Holocaust Studies. Środki przyznane przez organizację Claims Conference. The Conference on Jewish Material Claims Against Germany z Nowego Jorku przeznaczone są na prowadzenie kursów o Holocauście przez okres jednego roku, z możliwością przedłużenia programu o kolejne trzy lata.