56. Sympozjum Speleologiczne

W dniach 13-16 października 2022 r. pracownicy i studenci i doktoranci Instytutu Archeologii UMK wzięli czynny udział w 56 Sympozjum Speleologicznym, które odbyło się w Podlesicach. Tegoroczne Sympozjum zostało zorganizowane przez Sekcję Speleologiczną Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika w Krakowie, Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytut Archeologii UMK w Toruniu, Instytut Nauk Geologicznych PAN w Warszawie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oraz Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Udział wzięło ponad 80 uczestników reprezentujących różne dyscypliny naukowe, w tym m.in. geografię, geologię, geomofologię, zoologię, archeologię i ochronę przyrody.

Poza sesją referatową ważnym punktem programu była oczywiście prezentacja jaskiń w tym stanowisk archeologicznych w rejonie Doliny Wodącej i Udorki.

Dr M. Sudoł-Procyk, dr M. Krajcarz, prof. K. Cyrek oraz dr hab. M.T. Krajcarz zaprezentowali interdyscyplinarne wyniki w Jaskini Perspektywicznej, pradziejowej kopalni krzemienia czekoladowego, Schronisku w Smoleniu III oraz w Jaskini Biśnik.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.