Kontakt ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Konferencja ,,Granice i ludzie. Społeczne następstwa powojennych podziałów państwowych w Europie Centralnej i Wschodniej 1918-1939”

Mapa Europy z 1921 roku
Mapa Europy 1921. Domena publiczna. polona.pl

W dniach 13-14 czerwca 2024 roku w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. ,,Granice i ludzie. Społeczne następstwa powojennych podziałów państwowych w Europie Centralnej i Wschodniej 1918-1939”. Głównym tematem dyskusji będzie społeczny odbiór zaniku starych i recepcja nowych granic państwowych oraz wpływ tej sytuacji na życie mieszkańców.

Konferencje jest organizowana przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Departament Kultury Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Katedrę Historii Wojskowej WNH UMK. Patronują jej także: Polskie Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii Litwy, Archiwum Główne Akt Dawnych oraz Polska Misja Historyczna w Würzburgu. Kierownikami naukowymi konferencji są dr hab. Dorota Michaluk, prof. UMK, dr hab. Krzysztof Kania, prof. UMK z Katedry Historii Wojskowej oraz mgr Marlena Brzozowska z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Możliwy jest udział on-line po zgłoszeniu na adres: marlena.brzozowska@muzeumrolnictwa.pl (do 12 czerwca b.r.).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.