Zapraszamy na wykład dra Geralda Kozicza

14 maja br. o godz 13.30 odbył się wykład dr. Geralda Kozicza (Graz University of Technology) pt. "The Kalacakra Stupa: Just an Architectural Representation of Highest Buddhist Theology?", zorganizowany przez Katedrę Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu. Wykład miał miejsce w Sali Rady Wydziału Nauk Historycznych, C.0.39 w budynku Collegium Humanisticum (ul. Władysława Bojarskiego 1).

Spotkanie dotyczyło ceremonii Kalacakry, która w ostatnich dziesięcioleciach wraz z jej złożonymi obrzędami nabrała nowego rozmachu w buddyzmie tybetańskim. Ceremonie prowadzone przez Dalajlamę sprawiły, że rytuał Kalacakry jest najskuteczniejszym sposobem zakotwiczenia myśli buddyjskiej w światowym kontekście religijnym i wychodzi naprzeciw globalnym wzorcom społeczno-politycznym.