Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, studia stacjonarne I i II stopnia – oferty praktyk

Lista instytucji oraz jednostek, w których możecie Państwo odbyć obowiązkową praktykę archiwalną:

Archiwum Akt Dawnych Diecezji Toruńskiej, Toruń
Archiwum Państwowe w Toruniu
Archiwum Państwowe w Bydgoszczy
Archiwum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Archiwum Wojskowe w Toruniu
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy, Toruń
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Kuratorium Oświaty w Warszawie, ul. Al. Jerozolimskie 32 (istnieje również możliwość odbycia praktyki w delegaturach Kuratorium w: Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach)
Archiwum Wojskowe w Gdyni
Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Gdańsku
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – oddziały na terenie całego kraju
Szpital Wolski w Warszawie
Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy
Urząd Miasta w Toruniu (Wydział Architektury i Budownictwa, Biuro Gospodarstwa Przestrzennego, Archiwum Zakładowe)
Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego we Włocławku, oddział w Toruniu
Fundacja Generał Elżbiety Zawadzkiej. Archiwum i Muzeum Pomorskie Armii Krajowej oraz Wojskowej Służby Polek (praktyka przy opracowaniu materiałów archiwalnych w dziale pomorskim oraz WSK).
Fundacja Pater Nostra, Warszawa
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wydział Archiwalny Biura Archiwum i Zarządzania Informacją MSZ, Warszawa.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń.

Praktyka w następujących jednostkach: Archiwum UMK, Biuro Karier UMK, Centrum Informacji Patentowej i Normalizacji, Wydział Nauk Historycznych, Wydział Sztuk Pięknych, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Radio Sfera, Biblioteka Uniwersytecka, Centrum Informacji Patentowej i Informacji, praktyka w administracji centralnej, Dział Nauki, Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich, Dział Współpracy Zagranicznej.

Biuro Karier UMK koordynuje praktyki nieobowiązkowe i pomaga znaleźć miejsca praktyk obowiązkowych. Znajdziemy tu informacje dotyczące umów grupowych dla wszystkich studentów, listę częstych miejsc, które studenci wybierają, a także wnioski na praktyki do firmy, której nie ma na powyższej liście instytucji i jednostek oraz daje możliwość odbywania praktyk w poszczególnych jednostkach UMK.

Serwis akademickich biur karier – Aktualne oferty

Aby mieć dostęp do pełnych ofert, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Biura Karier UMK

Opiekunka praktyk studenckich na kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, studia stacjonarne I i II stopnia – dr Katarzyna Pepłowska