
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych, Instytut Archeologii ogłasza konkurs na stanowisko doktorant(ka)-stypendysta(tka), w ramach projektu NCN nr 2018/30/E/HS3/00567 pt. „Krzemień czekoladowy na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wydobywanie, użytkowanie i dystrybucja”
Nazwa jednostki: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych, Instytut Archeologii
Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta
Typ konkursu NCN: SONATA BIS – HS
Termin składania ofert: 2022-09-25 23:59
Wymagania:
- Ukończenie studiów drugiego stopnia i posiadanie dyplomu magistra lub równoważnego ukończenia studiów wyższych w zakresie archeologii, geografii, geologii lub dyscypliny pokrewnej.
- Aktualny status doktoranta.
- Udokumentowany dorobek publikacyjny z zakresu surowców krzemionkowych, pradziejowego górnictwa oraz wyrobów krzemiennych w kontekście w/w tematyki.
- Bardzo dobra znajomość metod analiz materiałów krzemiennych.
- Doświadczenie w prowadzeniu dokumentacji cyfrowej poziomów i profili pradziejowych obiektów górniczych, a także artefaktów przy użyciu trójwymiarowego systemu wizualizacji oraz w ich rekonstrukcji przestrzennej.
- Biegła znajomość języków polskiego i angielskiego w mowie i w piśmie.
- Komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole.
- Profesjonalizm w podejściu do obowiązków: solidność, pracowitość, terminowość.
- Aktywny udział w konferencjach polskich i międzynarodowych z zakresu archeologii pradziejowej, z poświadczonymi wystąpieniami ustnymi w językach polskim i angielskim.
- Znajomość programów komputerowych do obróbki danych liczbowych (minimum MS Excel), przestrzennych (QGIS) oraz graficznych (Corel Draw).
Opis zadań:
- Czynny udział w realizacji projektu NCN (nr 2018/30/E/HS3/00567) w zakresie:
- przyswajania wiedzy literaturowej,
- prac terenowych (uczestnictwo w badaniach powierzchniowych oraz wykopaliskach w rejonie stanowiska prehistorycznej kopalni krzemienia w Porębie Dzierżnej 24),
- prac laboratoryjnych (przygotowanie i obsługa bazy danych; samodzielne prowadzenie analiz materiałów krzemiennych: typologicznej, technologicznej, stylistycznej i porównawczej; opracowanie trójwymiarowej analizy przestrzennej materiału krzemiennego oraz wizualizacji obiektów górniczych ze stanowiska Poręba Dzierżna 24).
- Przygotowanie wyników badań do prezentacji i publikacji w formie artykułów naukowych, wystąpień konferencyjnych, okresowych sprawozdań.
- Czynny udział w prezentacji wyników prac na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Warunki zatrudnienia:
- Wynagrodzenie w formie stypendium naukowego w wysokości 2500 PLN miesięcznie przez okres trwania pierwszego roku umowy, może być zwiększone w przypadku przedłużenia umowy na kolejny rok.
- Miejsce pracy: Instytut Archeologii, Wydział Nauk Historycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Toruń.
- Planowana data rozpoczęcia pracy: 01.10.2022 r.
- Czas trwania umowy: 12 miesięcy.
Dodatkowe informacje:
Konkurs na stanowisko doktorant(ka)-stypendysta(tka), w ramach projektu NCN nr 2018/30/E/HS3/00567 pt. „Krzemień czekoladowy na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wydobywanie, użytkowanie i dystrybucja”
Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z zasadami „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki" (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r).
Rozstrzygnięcie i ogłoszenie konkursu nastąpi do dnia 30.09.2022 r.. O wynikach konkursu Kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną
Wymagane dokumenty:
- Wniosek o przyznanie stypendium.
- List motywacyjny.
- CV z listą osiągnięć naukowych (publikacje, doniesienia konferencyjne, wyróżnienia, nagrody, itp.) i opisem dotychczasowego doświadczenia zawodowego (prace badawcze, szkolenia, stypendia, staże, itp.).
- Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych.
- Potwierdzenie statusu doktoranta od dnia 1.10.2022 r.
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.
Zgłoszenia oraz wszelkie pytania należy kierować na adres: sudol@umk.pl, z dopiskiem: „Konkurs, doktorant-stypendysta, SONATA BIS 8”