Kontakt ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Pożegnianie prof. Jolanty Małeckiej-Kukawki i dr Ewy Bokiniec

Na zdjęciu prof. dr hab. Jolancie Małeckiej-Kukawka oraz dr Ewie Bokiniec

26 stycznia w ramach okolicznościowego spotkania pracownicy Instytutu Archeologii oraz Dziekan Wydziału Nauk Historycznych złożyli Pani prof. dr hab. Jolancie Małeckiej-Kukawka oraz dr Ewie Bokiniec najserdeczniejsze podziękowania z okazji przejścia na emeryturę.

Prof. dr hab. JOLANTA MAŁECKA-KUKAWKA studia w zakresie archeologii ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1982 r. jest związana z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracując kolejno na etatach asystenta stażysty, asystenta, adiunkta i profesora UMK. Pracę doktorską z zakresu archeologii obroniła w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 2002 roku, uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie archeologia na Uniwersytecie Wrocławskim, na podstawie pracy habilitacyjnej pt. „Między formą a funkcją. Traseologia neolitycznych zabytków krzemiennych z ziemi chełmińskiej”. Kierownik Pracowni Traseologii Instytutu Archeologii UMK w latach 2008-2019. Od 2008 członek Komisji Antropologii Pradziejów i Średniowiecza Komitetu Nauk Pra- i Protohistorycznych Wydziału I PAN. Jej zainteresowania badawcze dotyczą w głównej mierze neolitu Europy Środkowej, krzemieniarstwa pradziejowego, traseologii, a także historii i metodologii badań archeologicznych. Autorka czterech książek oraz autorka i współautorka blisko siedemdziesięciu artykułów naukowych.

 

Dr EWA BOKINIEC ukończyła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku archeologia. Po studiach podjęła pracę w Muzeum Okręgowym w Toruniu, gdzie rozwijała zainteresowania z zakresu młodszego okresu przedrzymskiego i okresu rzymskiego. W latach 1999–2006 była członkiem Komisji koordynującej prace Zespołu do Badań Autostrady A1 przy Instytucie Archeologii UMK. W roku 2009 uzyskała stopień doktora na Wydziale Nauk Historycznych UMK i podjęła pracę w Instytucie Archeologii naszego Uniwersytetu. Jej zainteresowania badawcze skupiają się w głównej mierze na zagadnieniach dotyczących kultury oksywskiej i wielbarskiej na ziemi chełmińskiej. Jest autorką czterech książek oraz autorką i współautorką wielu artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach.

Zapraszamy do objerzenia galerii z tego wydarzenia.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.