Międzynarodowa konferencja naukowa “Engagement with the past, activism in the present”

napisy: AFECT - archives, forgetting, emotions, conflict and trauma, zdjęcia wnętrza biblioteki oraz stare zdjęcia

W dniach 24-26 kwietnia 2023 r. na naszym Wydziale Nauk Historycznych odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pod nazwą “Engagement with the past, activism in the present”, której celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy członkami konsorcjum YUFE oraz uniwersytetami ukraińskimi w ramach dyskusji nad historią zaangażowaną.

W programie konferencji znalazło się prawie 30 wystąpień osób z Ukrainy, Finlandii, Cypru, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Holandii oraz Polski. Poruszą one takie tematy, jak działania ukraińskich archiwów w czasie wojny oraz dokumentowanie jej przebiegu, upamiętnianie przeszłych wojen i konfliktów w Europie oraz ich miejsce w kulturze i pamięci, a także rola niezależnych inicjatyw dokumentacyjnych.

Zapraszamy do zapoznanie się z programem konferencji dostępnym na stronie: afect.umk.pl

Konferencja jest finansowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach zadania zleconego MEiN pn. Solidarni z Ukrainą Uniwersytety Europejskie.

Konferencja jest częścią działania pod nazwą "AFECT - archives, forgetting, emotions, conflict and trauma", które jest finansowane w ramach przyznanego UMK projektu "COIN - Copernican Integration Network".