Kontakt ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611-37-12
e-mail: dziekanat_wnh@umk.pl

Zmarł Czesław Pietrzykowski

Czesław Pietrzykowski w stroju nurka, zanużony po pas w wodzie

W wieku 70 lat zmarł Czesław Pietrzykowski, historyk i archeolog, w latach 80-tych pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czesław Pietrzykowski urodził się w 1953 roku w Węgorzewie.

Studiował na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1977 roku uzyskał tytuł magistra historii, a w 1983 roku tytuł magistra archeologii. Bezpośrednio po studiach został zatrudniony w ówczesnym Instytucie Archeologii i Etnografii UMK na etacie naukowo-dydaktycznym jako specjalista z zakresu archeologii podwodnej. Uczestnik wielu kampanii badawczych prowadzonych w akwenach śródlądowych i morskich, zarówno w Polsce, jak i za granicą, między innymi przy Ostrowie Lednickim, w Bobięcinie, północno-wschodniej Polsce, Zatoce Gdańskiej oraz w Bułgarii (Szabla) i Tajlandii. W trakcie pracy w Instytucie był lubianym kolegą i cenionym przez studentów nauczycielem akademickim. Pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Akademickiego Klubu Badań Podwodnych przy UMK.

Czesław Pietrzykowski zmarł 12 maja 2024 roku. Msza święta pogrzebowa odbędzie się 16 maja 2024 roku (czwartek) o godz. 11.30 w Cerkwii Grekokatolickiej w Elblągu (ul. Traugutta). 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.