Nowi profesorowie z UMK

Pięcioro naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odebrało nominacje profesorskie z rąk Prezydenta RP. Uroczyste rozdanie aktów odbyło się 12 grudnia w Pałacu Prezydenckim.

W gronie nominowanych profesorów UMK znalazła się Profesor nauk humanistycznych Jolanta Małecka-Kukawka z Katedry Prehistorii w Instytucie Archeologii na Wydziale Nauk Historycznych.

Prof. dr hab. Jolanta Małecka-Kukawka jest archeologiem i prehistorykiem. Studia w zakresie archeologii ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1982 r. nieprzerwanie jest związana z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracując kolejno na etatach asystenta stażysty, asystenta, adiunkta i profesora UMK. Pracę doktorską z zakresu archeologii obroniła w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie W 2002 roku, uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie archeologii na Uniwersytecie Wrocławskim, na podstawie dorobku oraz pracy „Między formą a funkcją. Traseologia neolitycznych zabytków krzemiennych z ziemi chełmińskiej”.