Stypendia za publikacje naukowe

Rektor UMK przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe.

Stypendia otrzymali m.in. następujący naukowcy z Wydziału Nauk Historycznych:

• dr Tomasz Karasiewicz z Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu, dr hab. Piotr Hulisz z Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu, dr hab. Agnieszka Noryśkiewicz z Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu (udział procentowy:  dr T. Karasiewicz 50%, dr hab. P. Hulisz 25%, dr hab. A. Noryśkiewicz 25%) za publikację Post-glacial environmental history in NE Poland based on sedimentary records from the Dobrzyń Lakeland w "Quaternary International", 2017, s. 1-15. Impact Factor ISI: 2.199, punktacja MNiSW: 30.000.
  • dr hab. Agnieszka Noryśkiewicz, prof. dr hab. Wojciech Chudziak i dr Ryszard Kaźmierczak (udział procentowy: dr hab. A. Noryśkiewicz 40%, prof. dr hab. W. Chudziak 30%, dr R. Kaźmierczak 30%) za publikację Environmental context and the role of plants at the early medieval artificial island in the lake Paklicko Wielkie, Nowy Dworek, western Poland w "Vegetation History and Archaeobotany", 2017, s. 1-12. Impact Factor ISI: 1.908, punktacja MNiSW: 35.000.