"Etnoklimaty" z nagrodą dla naszego absolwenta

fot. Bartłomiej Oleszek

W Bibliotece Uniwersyteckiej można już oglądać ekspozycję zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w 8. edycji konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Wystawa będzie czynna do 15 lutego na I piętrze BU.

Wystawa „Etnoklimaty” to pokłosie konkursu organizowanego przez Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Na ekspozycji zgromadzono prace będące fotograficzną rejestracją tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Partnerem tej edycji konkursu był Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (wraz z Programem „Absolwent UMK”), który przyznał nagrodę specjalną za najlepsze zdjęcie autorstwa studenta bądź absolwenta UMK. Jej laureatem został Jacek Zywert, absolwent historii na UMK, któremu zwycięstwo przyniosło zdjęcie zatytułowane „Serce strażaka”.

Więcej informacji o nagrodzonych zdjęciach